Ogłoszenia - Wielowieś

pobrany plik

Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę zwykłą 06.10.2019
  1. Bardzo dziękuję osobom sprzątającym za przygotowanie kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni na kolejną niedzielę osoby: Rychlik Katarzyna, Jasinowska Danuta, Mazur Katarzyna, Konieczna Marzena.
  2. W tym tygodniu  Msza Św. we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18.00 oraz w piątek wyjątkowo o 16.45.
  3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.15, a w niedzielę po Mszy o 12.00. Dzieci otrzymują każdego dnia obrazek do wklejenia. Na najgorliwszych uczestników Różańca, czekają nagrody. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy Różaniec wykonany z dowolnego materiału. Różańce przynosimy do 20 października. Rozstrzygnięcie konkursu 29 X.
  4. 5 minut przed Mszą Św. prezentowana jest krótka  katecheza multimedialna. Materiał podawany w krótkich filmach  ma na celu wyjaśnienie wiary katolickiej, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Zachęcam żeby skorzystać z tej propozycji, to dobra okazja do pogłębienia naszej wiedzy religijnej.
  5. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Różańcem o godz. 17.15.
  6. We wtorek o g. 19.00 na plebanii pierwsza katecheza chrzcielna dla kandydatów na chrzestnych i rodziców.
  7. Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". Każdego roku w tym dniu prowadzi się zbiórkę do puszek na fundusz "Dzieło Nowego Tysiąclecia" Z tego funduszu zdolna młodzież z terenów wiejskich, otrzymuje  stypendia i w ten sposób budujemy św. Janowi Pawłowi II żywy pomnik. Myślę, że warto wspomóc to dzieło swoim groszem, w tym roku podobnie jak w ubiegłym, zamiast zbiórki do puszek, po Mszy Św. będziemy mogli nabyć kremówki papieskie. W ten sposób wspomożemy fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych z klas III.
  9. Urząd Gminy informuje, że mieszkańcy Wielowsi w dniu wyborów będą mogli skorzystać z darmowego transportu do lokalu wyborczego. Autobus zostanie podstawiony 13 października o godzinie 13:15 na dolny parking pod kościołem, wcześniej o 13.10 autobus odjedzie z Redlic.
  10. Polecam prasę katolicką.  W Niedzieli o sile modlitwy różańcowej, jak pomóc dziecku osiągnąć sukces oraz czy katolik powinien wierzyć w istnienie diabła,  a w Gościu jaka była s. Faustyna w oczach Ks. Sopoćki, o wyzwaniach stojących przed synodem w Amazonii oraz czego możemy się spodziewać po grudniowym spotkaniu młodych we Wrocławiu. Jest nowy numer Małego Gościa.