Ogłoszenia - Wielowieś

pobrany plik
 
                                                                     Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2019
 1. Bardzo dziękuję osobom sprzątającym za posprzątanie świątyni oraz za ofiary. Bardzo proszę o posprzątanie kościoła na niedzielę osoby: Garlińska Renata, Serediuk Danuta, Tomczyszyn Barbara, Kaczan Bożena. Ofiary na kwiaty złożone w Wielkim Poście przez osoby sprzątające, będą przeznaczone na zakup futerału do monstrancji.
 2. W ubiegłym tygodniu wróciła z renowacji duża puszka na Komunię św. Koszt renowacji wyniósł 750 zł. Zakupiłem również stojak na rowery. Jeśli jakiś Pan, zechciałby zamontować stojak pod  kościołem, to proszę o zgłoszenie się do zakrystii.       
 3. Msza Św. we wtorek o 18.00 oraz w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00. Dodatkowa Msza Św. w poniedziałek o 16.00, w środę o 17.30.
 4. We wtorek wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 19.00 trzecia katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku.
 6. W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o 12.00.  Dzieci otrzymują za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach obrazki, które wklejają do książeczki.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Cipior.  Plan rekolekcji trafił już do naszych domów. Zaplanujmy sobie codzienne obowiązki tak, żeby znaleźć czas na rekolekcyjne zajęcia.   
 8. 25 marca, to Dzień Świętości Życia, rozpoczynający każdego roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdy kto ma w sercu potrzebę uratowania życia dziecka nienarodzonego, może przystąpić do duchowej adopcji. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane do niedzieli. W przyszły poniedziałek na Mszy Św. o g. 18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie chętnych do tego modlitewnego dzieła. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę która wyjaśnia na czym polega to dzieło i jakie ma znaczenie. Warto zapoznać się z tym dziełem i przystąpić w tym roku do duchowej adopcji.   
 9. Wyjazd do Krakowa w sobotę o 5.30 z przystanku koło świetlicy.
 10. Dziś po Mszy o 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na wakacje do Jarosławca.
 11. Przy wyjściu z kościoła odbywa się dziś zbiórka do puszek na pomoc krajom misyjnym.
 12. Parafialny zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne. Przy wyjściu z kościoła można też zabrać skarbonkę na wielkopostną jałmużnę, która będzie przeznaczona dla potrzebujących rodzin z naszej parafii w formie paczek świątecznych. 
 13. Polecam prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o życiu i troskach misjonarzy czego możemy nauczyć się od św. Józefa oraz po co organizuje się ekstremalne drogi krzyżowe, a w Gościu co czuje człowiek sądzony za prawdę, kim są słudzy kościoła i narodu oraz czym jest współczesna jałmużna. Jest nowy MG a w nim wiele ciekawych treści, zabawy i humor dla najmłodszych.