Ogłoszenia - Parszowice

54f9cb7cecf96c05d7f45eb28839a3d2,51,1
 
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 17.03.2019
 
 1. Dziękuję osobom sprzątającym za posprzątanie świątyni.  Bardzo proszę o posprzątanie kościoła osoby: Antkowiak Monika, Jaceniuk Maria, Srebrniak  Andrzej, Mazur Stanisława. Przypomnę że ofiary składane w czasie Wielkiego Postu zamiast kwiatów będą przeznaczone na renowację tabernakulum. Koszt renowacji to kwota ok. 600 zł. Jeśli każda kolejka złożyłaby 80 zł to moglibyśmy sfinansować to zadanie.  
 2. W ubiegłym tygodniu wróciły z renowacji dwa naczynia liturgiczne: mały kielich mszalny oraz mała puszka na Komunię św. Koszt renowacji wyniósł 1000 zł. Zakupiłem również stojak na rowery. Jeśliby znalazł się jakiś Pan, który zechciałby zamontować stojak pod  kościołem, to proszę o zgłoszenie się do zakrystii.        
 3. W tym tygodniu Msza Św. w poniedziałek i środę o g. 17.00.  
 4. W środę od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o g. 16.15. Dzieci otrzymują za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach obrazki, które wklejają do książeczki.
 6. W czwartek o godz. 19.00 trzecia katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Cipior.  Plan rekolekcji trafił już do naszych domów. Zaplanujmy sobie codzienne obowiązki tak, żeby znaleźć czas na rekolekcyjne zajęcia.   
 8. 25 marca, to Dzień Świętości Życia, rozpoczynający każdego roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdy kto ma w sercu potrzebę uratowania życia dziecka nienarodzonego, może przystąpić do duchowej adopcji. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane do niedzieli. W przyszły poniedziałek na Mszy Św. o g. 17.00 nastąpi uroczyste przyjęcie chętnych do tego modlitewnego dzieła. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę która wyjaśnia na czym polega to dzieło i jakie ma znaczenie. Warto zapoznać się z tym dziełem i przystąpić w tym roku do duchowej adopcji.   
 9. Wyjazd do Krakowa w sobotę o 5.40. Zbiórka pod kościołem.
 10. Dziś po Mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na wakacje do Jarosławca.
 11. Przy wyjściu z kościoła odbywa się dziś zbiórka do puszek na pomoc krajom misyjnym.
 12.  Od dziś młodzież rozprowadza kartki świąteczne. Przy wyjściu z kościoła można też zabrać skarbonkę na wielkopostną jałmużnę, która będzie przeznaczona dla potrzebujących rodzin z naszej parafii w formie paczek świątecznych. 
 13. Polecam prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o życiu i troskach misjonarzy czego możemy nauczyć się od św. Józefa oraz po co organizuje się ekstremalne drogi krzyżowe, a w Gościu co czuje człowiek sądzony za prawdę, kim są słudzy kościoła i narodu oraz czym jest współczesna jałmużna. Jest nowy MG a w nim wiele ciekawych treści, zabawy i humor dla najmłodszych.