Ogłoszenia - Parszowice

54f9cb7cecf96c05d7f45eb28839a3d2,51,1

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 06.10.2019
  1. Bardzo dziękuję sprzątającym za przygotowanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła na niedzielę osoby: Lasota Maria, Cierlik Halina, Baranowska Celina, Baranowska Monika. Osoby sprzątające proszę o dokładniejsze posprzątanie wnętrza kościoła w ramach przygotowań do uroczystości.
  2. W tym tygodniu  Msza Św. w poniedziałek i środę o g. 18.00 oraz w sobotę o g. 17.00.
  3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.00, a w niedzielę po Mszy. Dzieci otrzymują każdego dnia obrazek do wklejenia. Na najgorliwszych uczestników Różańca, czekają nagrody. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy Różaniec wykonany z dowolnego materiału. Różańce przynosimy do 19 października. Rozstrzygnięcie konkursu 30 X.
  4. 5 minut przed Mszą Św. prezentowana jest krótka  katecheza multimedialna. Materiał podawany w krótkich filmach ma na celu wyjaśnienie wiary katolickiej, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Zachęcam żeby skorzystać z tej propozycji, to dobra okazja do pogłębienia naszej wiedzy religijnej.
  5. We wtorek o g. 19.00 na plebanii pierwsza katecheza chrzcielna dla kandydatów na chrzestnych i rodziców.
  6. Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". Każdego roku w tym dniu prowadzi się zbiórkę do puszek na fundusz "Dzieło Nowego Tysiąclecia" Z tego funduszu zdolna młodzież z terenów wiejskich, otrzymuje  stypendia i w ten sposób budujemy św. Janowi Pawłowi II żywy pomnik. Myślę, że warto wspomóc to dzieło swoim groszem, w tym roku podobnie jak w ubiegłym, zamiast zbiórki do puszek, po Mszy Św. będziemy mogli nabyć kremówki papieskie. W ten sposób wspomożemy fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rocznicowych
  8. Zbliża się Uroczystość ku czci Bł. Ks. Jerzego. Trwa 9 tygodniowa nowenna do Ks. Jerzego. Do wspólnej modlitwy możemy dołączyć swoje osobiste prośby, które wrzucamy do pudełka stojącego w przedsionku. Prośby będą odczytane podczas nowenny.
  9. Jak co roku zwracam się z prośbą do parafian o upieczenie ciast na uroczystość ku czci Ks. Jerzego, spodziewamy się wielu przyjezdnych gości, przyjdą też wędrowcy z Lubina, biegacze i pielgrzymi z okolic, wypada ich wszystkich ugościć. Proszę o informację do pani Urszuli Hajduk, kto upiecze ciasto oraz kto może ofiarować dary na posiłek, żebyśmy wiedzieli czym dysponujemy, a co trzeba zakupić.
  10. Polecam prasę katolicką.  W Niedzieli o sile modlitwy różańcowej, jak pomóc dziecku osiągnąć sukces oraz czy katolik powinien wierzyć w istnienie diabła,  a w Gościu jaka była s. Faustyna w oczach Ks. Sopoćki, o wyzwaniach stojących przed synodem w Amazonii oraz czego możemy się spodziewać po grudniowym spotkaniu młodych we Wrocławiu. Jest nowy numer Małego Gościa.